Makijaż permanentny

Drogie Panie! Zapraszamy na nowy zabieg jakim jest makijaż permanentny.
Poniżej krótki opis zabiegu i zdjęcia PRZED i PO:)
Miłej lektury! :)
Zapraszamy!!! :)

Makijaż permanentny…

… jest techniką wywodzącą się ze starożytnych Chin. Polega na wstrzykiwaniu barwnika w głębsze partie skóry. W ten sposób uzyskuje się: korektę brwi, poprawienie konturu ust, kreskę na powiece lub zamaskowanie defektów skóry. Efekty tego zabiegu pozostają długo na skórze – do kilku lat – dlatego też niezwykle ważna jest precyzja wykonania zabiegu.

Makijaż permanentny to metoda odpowiednia dla osób, które chciałyby poświęcać mniej czasu na codzienny make-up. Ponadto dzięki niemu dobrze wygląda się nawet w trakcie pracy fizycznej, intensywnych ćwiczeń czy zaraz po przebudzeniu. Te zalety, połączone z niskim ryzykiem skutków ubocznych, przyciągają coraz większe rzesze kobiet do salonów kosmetycznych oferujących tę usługę. Są to osoby w różnym wieku – makijaż permanentny nadaje się bowiem tak do podkreślenia urody młodej twarzy, jak i do korekty wyglądu starszej.

Opis zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu u klientki trzeba przeprowadzić próbę uczuleniową. W tym celu odrobinę barwnika wprowadza się w skórę za uchem lub pod pachą. Jeśli nie wystąpi reakcja uczuleniowa w przeciągu 4 tygodni, można przystąpić do zabiegu. Makijaż permanentny poprzedza się również rozmową, w trakcie której ustala się, jaki efekt ma zostać uzyskany.

  • Bezpośrednio przed interwencją specjalistyczną podaje się pacjentce znieczulenie.
  • Następnie kosmetolog przystępuje do wstrzyknięcia pigmentu do skóry. W tym celu wykorzystuje się precyzyjny aparat, który dociera igłą do warstwy jasnej naskórka.
  • Następnie wprowadza się do niej delikatne barwniki pochodzenia roślinnego i mineralnego.
  • Po wykonaniu makijażu permanentnego skórę należy zdezynfekować i nałożyć na nią krem o działaniu łagodzącym i przeciwzapalnym.

W trakcie, gdy powstaje makijaż permanentny, kosmetolog narusza jedynie warstwę jasną naskórka. W związku z tym, że nie przebiegają przez nią nerwy ani naczynia krwionośne, zabieg jest bezbolesny i nie towarzyszy mu krwawienie. Ponadto po wizycie w gabinecie kosmetycznym nie dochodzi do opuchnięć oraz zaczerwienień i stanów zapalnych skóry.

Efekty zabiegu PRZED i PO

 

 

 


Jedno przemyślenie nt. „Makijaż permanentny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *